Шевченківські дні
9 березня виповнилося 207 років з дня народження Тараса Шевченка – поета, художника, мислителя, національного пророка, генія українського народу, провісника нового життя, титана духу, що передав нам, своїм нащадкам, свій духовний заповіт.
Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна! У ньому наша історія, наша надія. Біографія поета ніби ідеально накладається на «біографію» нашого народу. «Історія мого життя становить частину історії моєї батьківщини» (з листа Т. Шевченка). Тарас Шевченко – це постать, яка виражає наше споконвічне прагнення волі. Як хотілося Тарасові із кріпака, із того панського козачка-попихача вибитися в люди, так і ми прагнемо посісти гідне місце серед інших європейських народів. Хоча змінюються покоління, наші інтереси, світогляд, запити стаємо іншими, але Шевченко та його твори залишаються актуальними.
Шевченко осучаснений. Шевченко-воїн під час Революції гідності або в образі Людини-Павука чи Фріди Кало в проєкті «Квантовий стрибок»… Саме таким переосмисленим він постав перед учнями нашої школи, які під час Шевченківських днів пригадували нелегку долю поета, заочно мандрували Моринцями, де розпочалася життєва дорога Великого Кобзаря; побували на Чернечій горі, яка стала не просто місцем вічного спочинку поета, а й місцем паломництва, де черпаються духовні сили, наснага та надія; разом відбували заслання в безкрайньому степу за Уралом…
Молодші школярі переглянули мультфільми про Тараса Шевченка, про його «Садок вишневий коло хати» та ін., пригадали вивчені твори, відповідаючи на запитання вікторини.
По – новому відкрили для себе поета восьмикласники під час виховного заходу «Шевченко від А до Я». Також зацікавили учнів матеріали та завдання (ребуси, кросворди), які підготували десятикласники, виготовивши два лепбуки. Свою саморобну книжечку про Тараса Шевченка створили і п’ятикласники.
Завдання фотоквесту були запропоновані учням 6-8 класів. Нашвидше та найоригінальніше представила результати квесту Свистун Н. (6 клас).
Уже традиційно старшокласники виконали завдання конкурсу від проекту «На Урок» («Таємниця генія Шевченка»). Вітаємо переможців та учасників конкурсу!
А у шкільній бібліотеці можна ознайомитися із виставкою книг, малюнків-ілюстрацій до творів Кобзаря.